Caffé Pompeii

Caffé Pompeii

Kymme vuotta takaisin opiskellut Etelä-Austraaliassa Adelaide'i yliopiston magistrikraadissa. Kultuuridevälisten kommunikaatioiden professori esittelee kysymyksen: kuinka voitte kohta ausa arvioida, kas haluat seda kuulda: plussaa või negatiivista?

Sel hetkel lõi valdav enamus õpilasi käega ja osapoole, et hõisata, ja palaute peaks olema positiivinen, ja vain myönteinen palaute osoittaa, et ole õigel teel, et tulee nooremat põlvkonda julgustada ja nii edasi ja edasi. Professori pani odotärevalt kädellä rinnale ega tehnyt häält. Muutama minuutti valitses yleisön joukosta piinlik vaikus. Mõne hetken pärast kostis vaevukuuldav "Mis mõte on? ...".

Just sel hetkellä ärkas meidän professori:

- Areneda.
- Kui kuulete omasta positiivista palautetta, pole see teile hyödyllistä. Kriitika on meidän kannalta. Ainult tema aitab astuda eluteel järgmise sammu. on tällä hetkellä tärkeät paremmat olla varma häviäjä kui tinglikult onnellinen ihminen.
- Miks sa nii arvad?
- Se on käytännössä onnellisia ihmisiä ei tee koskaan, ei tee ja edukas. Ja üks aus kriitiline arvustus annab kindlasti kaotajale teada, mida mitte teha.

Hämmastav kohv Pompeist

Mind sai vaikutteita siitä merkinnästä kirjoittaa pieni kahvifirma Etelä-Itaalian Napoli lähellä asuvasta Vana-Rooma kaupungissa Pompeiist. Nädal tagasi saime neilt kohvinäidised ja testisime neid saada kõikidel saadaolevatel kohvimasinatel.

Vaikka meile meeldis, erittäin Nespresso kapslid (mõned suuremmat, pienemmät), siis Dolce Gusto kapslid oli absoluutne flopp.

Alustuseks ei jõudnud ma kohe kohvi enda juurde. Ensimmäinen kapsel lihtsalt plahvatas väinas ja sõitis läbi põhimekanismii. Ma ei määritä yhtä teha, mis viga oli et otsustasin veel ära visata. Ja taas minun. Kapsel susises, kook hakkas tassi kukkuma, kohv oli rikutud.

Kirjoita kohe kahvisse ja kurtsin väinakumisemise üle. Mille peale kohviinimesed vastasid mulle: "Kui palju vett sa kapslist läbi kallate?"

Vastasin, et nagu Dolce Gusto on sopiva kapslite, jonka tilavuus on 35-40 ml.

Cafe Pompei peatehnoloog saatis mulle pika kommentti, jossa selitetään, et puidust röstitud Napoli kohv, mille nad meile saatsid, ei ole kohv kaikille. Sellist kahvi juuakse tunnistas jahvatuses, mille maht ei ylittää 25 ml Dolce Gusto standardi kapsli kohtaa. Ainult sel juhul saab kohv täielikult avaneda.

Kaikki tekniset prosessit on etten valmis, et kapslis ole kohv sensa kokonaan tagasi oma yrityksesi olennaiset ominaisuudet. Puidust praad, mille poolest Napoli on kuulus, Intia ja Uganda (pole Vietnami) esmaklassilised Robusta sordid ja loomulikult erakordselt tume röst. Teräs tämä oli oma erityinen: se on peensused määrisid jahvatamise õrnuse, ei ole mahdollistanut korkeat rõhku kapslis pitää ajan kuluessa kauemmin.

Tehnoloogid on välja arvutanud, et kohv võib olla kas erakordselt maitsev, kuid välja voolata vaid 25 ml mahus. Või valada kuni 150 ml mahuni, kuid maitseb nagu tõrv.

Minuga juhtus nii: kõik rikutud kapslid voolasid liiga kaua maha. ummistas peenlihvimine augu kokonaan ja sekundi pärast hakkas see pealae kapsli lahti rebima. Aga mis siis, kui valate välja tarkasti 25 ml, kui rõhk pole veel kapslit purustanud? ..

Voi Pompei! Katso oli maitsev 25 ml ristretto tumedal puitunud robusta röstil. Ensimmäinen tunne on, et jood tavalist espressot, kuid alles pärast kaikkien retseptorite aktivoimist saad aru, et see pole mitään muuta kui naturaalne tume šokolaad. Nagu Lind 99% kohvitassis sulanud. Ja kohe asendub šokolaadi maitse ploomide maitsega, jättes unustamatu tunde, mida kirjeldavad sõnad “Mis see oli?! Anna mulle enemmän!"

...unustamatu tunne, mida kirjeldavad tarkasti sõnad “Mis see oli?! Anna mulle enemmän!"

Ja ma tegin kohe uue ampsu. tietysti asjata, nagu hiljem aru sain. Ka teist oli raske piirata – kohv oli imeline. Soovitan seda kõigile 100% araabika vabandajatele siiralt: ka robusta võib olla maitsev.

Mida ma kiitos Pompei kohvikule aru sain:

  1. Kohv ei ole universaalne tuote. Nagu viskigi, pole kedagi, kes seda ei armastaks – on vaid inimesed, kes pole veel oma sorti löytänyt. ei saa tietyllä tavalla, segu, praad ja väina tyyppi enamuse makule meeldida. Kui jah, siis me ei puhu mitte kaikkein herkullisista mausteista nišisortidest, vaid Vietnami pop-lahendusest.
  2. Robusta on ka kohv! Täis pop-artikleid Internetis ja James Hoffmanni heategevusblogisid, kuid sellegipoolest on tal fännide armee, keda jälestab skandinaavlaste Pauligi ja Lofbergide hape. Meil on just selline hapukas ja maitsev itaalia kohv.
  3. Mis toob mind kolmanda punktini: kui maistuva segu tietyn röstis, tietyn tyyppinen jahvatuse ja vooluga, peate sellest kohvist kinnima haara ja mitte koskaan laskma sellel minnä. Nii et tulge meie müügisalongi, proovige seda ja leidke oma segu. Ja me ilostame teidät ilmaista toimitusta ja laadukasta palveluega.

    PS Täname Sandra Bd Google'i arvustuse eest. Nüüd teame vahvasti, et nagu Pompei kohviku, ei ole kohvi kõigile.

    Takaisin blogiin